Zapowiedź walki Muran vs Alanik + Face 2 Face

Foto: Fame MMA fanpage

Mówimy tutaj chyba o jednej z najbardziej dymogennych starć tej gali zaraz obok Szeligi i Normana. Panowie zmierzą się między sobą na najbliższej gali Fame MMA. Kto jest faworytem i gdzie będzie upatrywał swojej szansy?

Alan “Alanik” Kwieciński
Niewątpliwy faworyt tego starcia. Wynika to z m.in. bogatszego doświadczenia tego zawodnika. Mówimy tutaj o występach na takich galach jak m.in. Fight Exclusive Night (FEN), King of Kings, Armia Fight Night, Dragon Fight Night, Prime MMA, High League no i Fame MMA. Kwieciński przewinął się przez sporą ilość gal. Od momentu jego debiutu dla federacji Fame MMA, który miał miejsce podczas 6. jej edycji 28 marca 2020 roku, stoczył 6 walk włączając tę debiutancką.
Zmierzył się on kolejno z:
Arkadiuszem Tańculą podczas Fame 6 (przegrał)
Piotrem Pająkiem w formule K1 podczas Fame 8 (wygrał)
Piotrem Pająkiem w formule MMA podczas Fame 10 (przegrał)
Bartoszem Graczykiem w formule MMA podczas Runda X: DWM Fight Night (wygrał)
Denisem Załęckim w formule K1 podczas High League 2 (przegrał)
Jakubem Lasikiem i Rafałem Pazikiem w formule K1 w walce 1 vs 2 podczas Prime MMA 1 (wygrał)

Alan jak i wiele osób z otoczenia mówią, że wygląda niczym zawodowiec na treningach, lecz gdy dochodzi do starcia w klatce jego psychika sprawia, że nie wykorzystuje swojego potencjału. Nie jest tajemnicą, że jego główną płaszczyzną jest stójka i raczej nie będzie szukał obaleń w walce z Mateuszem, choć warto wspomnieć, że to samo myśleliśmy podczas walki z Tańculą, gdzie to sensacyjnie Kwieciński obalał Arka i prawdopodobnie przez to przegrał walkę.

O Alaniku zrobiło się ostatnio głośno z powodu jego walki z Denisem, który wyjątkowo nie pałał do swojego przeciwnika sympatią co objawiało się skrajnie agresywnymi zachowaniami w stosunku do niego takimi jak łokieć w głowę podczas Face 2 Face. Wszyscy wtedy w tej walce skreślili Alana, lecz ten dotrwał pełen dystans i przegrał na punkty.

Jeśli psychika nie zawiedze Kwiecińskiego ten powinien sobie poradzić, bronić obaleń i punktować Murańskiego. Nokaut w jego wykonaniu również nie jest wykluczony. Pokazał to w walce z Grzegorzem Białasem podczas Dragon Fight Night, gdzie to poczęstował swojego przeciwnika high kickiem i dokończył dzieło gradem uderzeń. Cała walka trwała 12 sekund.

Mateusz “Muran” Murański
Underdog tej walki, lecz nie wolno go całkowicie skreślać! Mateusz pokazał niejednokrotnie, że ma charakter i serce do walki oraz bardzo wytrzymałą na uderzenia głowę. Najbardziej udowodnił to w jego debiutanckiej walce przeciwko Arkadiuszowi Tańculi na Fame MMA 10.
Przez dwie pierwsze rundy dzielnie przyjmował mnóstwo ciosów od Tańculi, które znokautowałyby niejednego zawodnika. Mało tego! Po tych dwóch rundach był w stanie jeszcze zdominować swojego przeciwnika w trzeciej, lecz to nie starczyło, aby wygrać na punkty.

Następnie pojawił się na gali FEN 34, gdzie to zmierzył się z Arturem “Epic Cheat Mealem” Sycem i owe starcie zwyciężył.

Kolejny występ “Młodego Murana” mogliśmy obejrzeć podczas gali Elite Fighters, gdzie to odbył aż dwa pojedynki jednego wieczora. Najpierw zwyciężył przez decyzję z Warszawskim Dresikiem po to, aby następnie ciężko znokautować Mielonidasa. To był ogromny sukces Murańskiego. Pokonać dwóch przeciwników w odstępie niecałych dwóch godzin to nie lada wyzwanie.
Nokautem na Marcinie Makowskim udowodnił również, że posiada ciężką rękę i jest w stanie posłać niejedną osobę na deski.

Jego ostatnia walka miała miejsce podczas Prime Show MMA 1. Zmierzył się on z Kasjuszem Życińskim w boksie, lecz musiał uznać jego wyższość punktową.

Wydaje się, że Mateusz musi szukać w tym starciu nokautu ponieważ prawdopodobnie technicznie odstaje od Alana Kwiecińskiego. Jest również opcja obalenia swojego przeciwnika z racji większej siły fizycznej i “przeleżenie” walki, które dałoby mu zwycięstwo przez decyzję. Znając ambicje Murańskiego, prawdopodobnie będzie szukał nokautu na Alanie i dzięki temu nie będziemy mieli styczności z nudną walką, tylko ciekawą mocną wymianą ciosów.

W dniu pisania artykułu odbywa się Face 2 Face między dwójką rywali podczas, którego będą mogli powiedzieć sobie w twarz to, co leży im na sercu. Transmisja rozpoczyna się o godzinie 20. Zapraszamy!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty