Zamach na Ferrariego? Próba zabójstwa czy stworzenia skandalu?

Koło godziny 16 na Warszawskiej Woli doszło do zdarzenia, które odbiło się szerokim echem w całym Internecie. Gwiazda federacji Fame MMA Amadeusz Roślik został rzekomo napadnięty we własnym mieszkaniu przez dwóch zamaskowanych sprawców.

Słynny “Ferrari” za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału YouTube opowiada o zajściu. Komentarza w sprawie udzieliły również osoby z najbliższego otoczenia poszkodowanego.

“Więc tak do mojego mieszkania weszło dwóch zamaskowanych oprawców i nie czekali nawet sekundy. Zaczęli ciąć maczetą z całej siły, oni weszli tylko w jednym celu. I powtarzam było to moje morderstwo, nie postraszenie, nie pocięcie. Próbowali mnie zabić. “

Amadeusz Roślik o napaści – źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7MgfnLVEvO0

Według relacji samego pokrzywdzonego 2 zamaskowanych sprawców uzbrojonych w maczety rzekomo wtargnęło do wynajmowanego przez Amadeusza mieszkania z zamiarem morderstwa. W wyniku tej sytuacji Amadeusz otrzymał liczne rany i został przewieziony do szpitala, gdzie odbył operację rekonstrukcji nerwów dłoni.

Cały internet płonie w domysłach co tak naprawdę się wydarzyło. Wiele osób nie dowierza historii Amadeusza. Ludzie wytykają mu, że mimo rzekomej próby zabójstwa ten stara się wypromować i namawia do pozostawiania subskrypcji na jego kanale YouTube.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy rzeczniczkę prasową polskiej Policji kom. Martę Sulowską.

“W kwestii zdarzenia, do którego doszło w sobotę informuję, iż dostaliśmy zgłoszenie o zranionym mężczyźnie. Na miejsce pojechali policjanci. Mężczyzna nie chciał wskazać osób oraz okoliczności, w których został zraniony. Został przez policjantów pouczony o sposobie procedowania i możliwości złożenia zawiadomienia o przestępstwie. Z informacji, które posiadam wynika, że takiego zawiadomienia do tej pory nie złożył.”

Wypowiedź kom. Marta Sulowska z dnia 15.04.2022

Czy w przypadku, gdy ktoś chce Cie zabić i ledwo uchodzisz z życiem, nie składasz oficjalnego zawiadomienia? Przecież ktoś “chciał Cię zabić”. Nie obawiasz się, że będzie próbował zrobić to ponownie i tym razem może się mu to udać?

Jak wyglądają kwestie prawne? O komentarz w sprawie zapytaliśmy Kancelarię Ernesta Mocarskiego i Marcela Marszałka która udzieliła nam odpowiedzi na trapiące nas pytania.

Czy rzekomy pokrzywdzony, nie jest zobligowany wobec prawa o zgłoszenie takiej sprawy? Dodajmy, że otwarcie mówi o “morderstwie” “usiłowaniu morderstwa” na swoich mediach społecznościowych.

“Co do zasady i zgodnie z przepisami karnymi każdy kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma obowiązek zawiadomić o tym organy ścigania. Ale jest to tylko społeczny obowiązek. Z praktyki naturalnym jest, że osoba, wobec której rzekomo popełniono przestępstwo składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Tutaj pokrzywdzony może pójść osobiście na najbliższą komendę i to zrobić, albo napisać pismo. Może to też zrobić de facto każda osoba, która się o tym dowiedziała. 

Należałoby zapytać pokrzywdzonego, dlaczego tego nie uczynił. Powodów może być dużo, w tym m.in. strach przed oprawcami, ale o to trzeba zapytać rzekomego Pokrzywdzonego.”

 Kancelaria Adwokacka Ernest Mocarski Warszawa – prawo-karne-gospodarcze.pl

Jaką karę przewiduje Polskie prawo w przypadku włamania i próby usiłowania zabójstwa?

“Za zabójstwo czy też usiłowanie zabójstwa polskie prawo przewiduje minimalną karę 8 lat pozbawienia wolności, karę 25 lat pozbawienia wolności, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności. Kara za usiłowanie jest taka sama, jak za zabójstwo. Tutaj należałoby się zastanowić czy było to usiłowanie zabójstwa czy na przykład rozbój albo pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a te przestępstwa są karane o wiele mniej dotkliwie. Ważnym pytanie jest cel z jakim rzekomi sprawcy przyszli do mieszkania.

W polskim prawie karnym nie ma czegoś takiego jak włamanie, ale jest np. Przestępstwo naruszenia miru domowego za które grozi maksymalnie do roku pozbawienia wolności.”

 Kancelaria Adwokacka Ernest Mocarski Warszawa prawo-karne-gospodarcze.pl

Na dniach ma pojawić się film z wyjaśnieniami Amadeusza. Czy cokolwiek zmieni w sprawie? Ciężko powiedzieć. Będziemy informować na bieżąco.

Total
3
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty