Sprawdź kogo włodarze szykują na Fame MMA 13!

Pierwsza konferencja przed galą Fame MMA 13 już za 11 dni. Poznamy tam całą kartę walk i wszystkich, 20 zawodników, którzy zawalczą już 26go marca w klatce. Zamiast po prostu czekać na informację można sobie troszkę pospekulować jakie walki możemy tam ujrzeć. Poniżej znajduje się lista potencjalnych walk, których możemy się spodziewać.

Piotr Szeliga wkur*iony po poście Araba: „Jaki ty kurw* hołd chcesz  składać?” - rapnews.pl

Gabriel “Arab” Al-Sulwi vs Piotr “Szeli” Szeliga
Można powiedzieć, że historia konfliktu między tą dwójką rozpoczęła się 23 grudnia 2021 roku. Wtedy to Arab wrzucił post na Facebooku w którym poinformował, że Szeliga odmówił mu walki w MMA i w tym samym wpisie zaproponował mu walkę w formule Muay Thai, aby oddać cześć ich wspólnemu trenerowi – Rafałowi Antończakowi, który aktualnie rehabilituje się po ciężkim wypadku na gali A1 Federation 7. Szeliga, mówiąc krótko, nie był zadowolony z tego w jaki sposób Arab zaproponował tę walkę i zarzucił mu tworzenie gównoburzy na tragedii człowieka.

Arab wrzucił cały film na swój kanał, w którym odpowiadał na zarzuty Piotrka. Panowie później wspominali o sobie w różnych wywiadach i po ich wypowiedziach można było spodziewać się, że jednak ta walka nie dojdzie do skutku. Jednak w swoim najnowszym instastory i filmie na kanale, Gabriel, swoimi wypowiedziami bardzo mocno zasugerował, że jednak ta walka odbędzie się i prawdopodobnie będzie to Fame MMA 13 gdzie Arab jest już oficjalnie zapowiedziany. Nie liczyłbym tu na formułę MMA, walka prawdopodobnie odbędzie się we wcześniej wspomnianym Muay Thai lub innej, stójkowej stypulacji.

Mistrzyni Fame MMA znalazła się w klatce. Błyskawiczne "face to face" -  Sport WP SportoweFakty

Marta “Linkimaster” Linkiewicz vs KarolinaWayOfBlonde” Brzuszczyńska
Po tym jak Marta Linkiewicz wygrała z Kamiszką w walce o pas kobiet na gali Fame MMA 10 nie został jej już chyba nikt inny niż Karolina, która wygrała z Anną Andrzejewską oraz Patrycją Wieją. Właśnie po walce Karoliny i Patrycji na Fame 11 w oktagonie pojawiła się Marta Linkiewicz, która skonfrontowała się z WayOfBlonde face to face.

Była to oczywista sugestia, że ich walka zbliża się wielkimi krokami. Dlaczego myślę, że będzie to właśnie Fame MMA 13? Podczas słynnej afery z odebraniem pasa Anieli “Lil Masti” Bogusz, Fame wydało stanowisko w którym wspomnieli, że jeśli zawodnik nie broni pasa przez więcej niż rok, zostaje on automatycznie zwakowany. Ostatnia walka, w której pas kobiet był na szali odbyła się na Fame MMA 10 – 15 maja. Fame MMA 14 odbędzie się 28 maja. Więc Fame 13 jest ostatnią okazją, aby nie minął rok niebronienia tytułu.

Ferrari po FAME MMA 3: Don Kasjo został okradziony! [WIDEO] - MMA PL

Dawid “Bocian” Malczyński vs Amadeusz “Ferrari” Roślik
Powrót Dawida do klatki jest niemal sprawą pewną. Był on, na realia freakfightów, bardzo dobrym zawodnikiem. Jego trwającą przerwę zawdzięczamy Adrianowi Polakowi, który ciężko znokautował go w walce o pas na Fame 10. Dawid wspominał, że psychika mu się posypała i dlatego zdecydował odpocząć od walk. Jednak 6 listopada Malczyński wstawił post na instagram w którym napisał: “Bocianos jeszcze nadleci, obiecuje“.

Można byłoby pomyśleć, że Bocian zawalczy z Wiewiórem o pas, ponieważ początkowym planem było, aby to właśnie Wiewiór zawalczył zamiast Polaka na Fame 10 z Dawidem. Znaczy to tyle, że panowie mają zaległą walkę. Lecz czy Dawid na pewno zasługuję na walkę o pas skoro obecny mistrz pokonał Polaka, który pokonał właśnie Dawida? Ciężko powiedzieć, dlatego tu pojawia się nam Amadeusz, który również czeka w kolejce do walki mistrzowskiej. Myślę, że druga walka tych panów mogłaby się odbyć o miano pretendenta o pas w kategorii wagowej do 77kg i zwycięzca tej walki zmierzyłby się z Wiewiórką. Mimo to wszystko uważam, że Fame 13 jeszcze nie będzie tą galą, w której zobaczymy powracającego Dawida.

Fame MMA 9. Zna się na dźwiganiu ciężarów, a jak będzie z MMA? Kim jest  Paweł "Ponczek" Sikora? - o2 - Serce Internetu

Paweł “Ponczek” Sikora vs TBA (Ferrari?)
Ponczek nie został oficjalnie zapowiedziany przez Fame, ale na szczęście wyręczył ich Owca, który podczas “Rundek” z PashąBicepsem wygadał się, że “Ponczka szykujemy na marzec“. Jedyną galą, która odbywa się w Marcu jest właśnie Fame 13. Z kim może zawalczyć Ponczek? Tego nie wiemy. Pojawiały się głosy o Piotrze “Miejskim Drwalu” Szczurku, lecz sam zainteresowany zdementował plotki w sekcji komentarzy pod postem zapowiadającym konferencję specjalną Fame’u. Napisał on, że sam niejednokrotnie wychodził z propozycją do Pawła, lecz akceptacji propozycji nigdy się nie doczekał. Jednak w przypadku walki Ponczka dzieje się rzecz, którą nie do końca jestem w stanie zrozumieć.

Ludzie bez żadnego pokrycia ciągle powtarzają, że Paweł Sikora miałby zmierzyć się z Amadeuszem Ferrarim. Według mnie, ta walka miałaby sens tylko wtedy, gdyby Ponczek zszedł do kat. 77kg. Ferrari ciągle powtarza, że idzie po pas i jego celem jest mistrzostwo w tej właśnie kategorii. Jeśli nie zmienił zdania, ta walka nie ma dla niego sensu, ponieważ tylko ryzykowałby spadkiem w hierarchii przy potencjalnej przegranej z Ponczkiem.

Amadeusz Ferrari o Filipku powiedział "mały skurw**". Po tej wypowiedzi  wszyscy zdębieli, ale finał! - Super Express

Amadeusz “Ferrari” Roślik vs TBA
Amadeusz Ferrari również mocno zasugerował, a wręcz potwierdził swoją obecność na gali Fame 13. Systematycznie na jego Instastory pojawiają się zdjęcia i nagrania w trakcie i po treningach. W wywiadzie z Hubertem Mściwujewskim powiedział, że trenuje ciężko, bo rywal nie będzie łatwy.

Odsyła nas to do dwóch powyższych potencjalnych walk z jego udziałem, czyli z Ponczkiem i Bocianem. Warto zaznaczyć, że najprawdopodobniej nie będzie to walka ani z Adrianem Polakiem, ani z Alanem Kwiecińskim. EDIT: Amadeusz w momencie pisania artykułu został już oficjalnie zapowiedziany przez federację.

Zdjęcia: Onet Sport

Adrian “Polak” Polański vs Filip “Filipek” Marcinek
Kolejna walka w limicie wagowym do 77kg na liście. Przed walką z Wiewiórem, Adrian Polański niejednokrotnie wspominał, że chciałby zmierzyć się z Filipkiem. Zderzało się to wtedy z falą krytyki, ponieważ byliśmy po Fame MMA 10 na którym Wiewiór wyzwał do walki nowego mistrza, czyli Polaka.

Pojawiało się wiele opinii z których wynikało jakoby Polak uciekał do walki z Filipem ze strachu przed Maksymilianem. Jak już wszyscy ostatecznie wiemy dostaliśmy walkę Adrian Polański vs Maksymilian Wiewiórka w której lepszy okazał się Wiewiór. Jedną edycje wcześniej, czyli podczas Fame 11, Filipek zmierzył się z Amadeuszem Ferrarim i musiał uznać jego wyższość w tym starciu. Myślę, że jest to idealna okazja, żeby panowie spotkali się ze sobą w oktagonie. Obaj ostatnio zaliczyli porażkę i tym razem nie ma podstaw, żeby sądzić, że ktokolwiek od kogokolwiek ucieka.

Tak prezentuje się lista potencjalnych walk, które możemy ujrzeć na Fame 13. Uwaga! Podchodźcie do tego z dużym dystansem, są to tylko jedynie moje domysły. Żadna z powyższych walk nie jest oficjalnie potwierdzona, ani nawet zapowiedziana.
Zgadzacie się z listą czy może jednak coś byście zmienili? Czekamy do 20 lutego na weryfikację!

Oficjalne, potwierdzone walki, które zobaczymy na Fame 13:

MAIN EVENT:
Sergiusz “TheNitroZyniak” Górski vs Paweł “Unboxall” Smektalski
CO-MAIN EVENT:
Paweł “Popek” Mikołajuw vs Norman “Stormin” Parke
Pozostałe walki:
Robert “Sutonator” Pasut vs Jakub “Japczan” Piotrowicz
Mariusz “Hejter” Słoński vs TBA
Gabriel “Arab” Al-Sulwi vs TBA


ZOBACZ RÓWNIEŻ:


Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty