Popek vs Norman Parke, czyli 30kg różnicy w formule MMA!

Foto: Fame MMA fanpage

O tej walce mówiło się już od debiutu Normana w Fame MMA. Nawet podczas konferencji przed walką z Kasjuszem, Norman wyrażał chęć zmierzenia się z “Królem Albanii”. No i mamy to! Walka odbędzie się już za niecały tydzień. Co można o niej powiedzieć?

Ważnym elementem jest to, że różnica wagowa między panami, przy mniej więcej tym samym wzroście, wynosi aż 30kg. Popek waży 125 kg, a Norman 85kg. Jest to ogromna dysproporcja w szczególności gdy weźmiemy pod uwagę, że panowie walczą w formule MMA.

Norman Parke powinien poradzić sobie z tą różnicą. Jest świetnym, zawodowym grapplerem. Walczył w KSW, a nawet w UFC, gdzie radził sobie dobrze. Rekord Normana w profesjonalnym MMA wynosi 28-7-1. (1-1 w Fame)

Za to Paweł Mikołajuw jest wyjątkowo silnym człowiekiem. Za jego masą ciała idzie również ogromna siła, która ma potencjał, żeby obronić go przed obaleniami Parke’a. Również walczył w KSW z takimi przeciwnikami jak np. sam Mariusz Pudzianowski! Sam Popek mówi wprost, że planuje nokaut na Normanie. Jest to prawdopodobnie jego jedyna opcja na zwycięstwo. Jak sam mówi: “Prawdziwa siła techniki się nie boi!” Rekord Pawła w profesjonalnym MMA wynosi 4-4-0. (1-0 w Fame)

Prawdziwa siła techniki się nie boi - Norman Parke vs Popek na FAME MMA 13  | MMAROCKS

Dość sporym faworytem bukmacherów jest Norman Parke ze względu na jego doświadczenie i umiejętności grapplerskie. Jednak można zauważyć, że w ankietach dla zwykłych kibiców, Popek lubi wysunąć się na prowadzenie, a przynajmniej wyrównać stawkę.
A co wy sądzicie? Popek pośle Stormina na deski i wygra walkę czy Parke zdominuje Popka w parterze, lub może zakładacie całkiem inny scenariusz?


Na kogo stawiacie?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty