Podsumowanie pierwszej konferencji do gali Fame MMA 14.

Foto: Fame MMA fanpage

Za nami pierwsza konferencja zapowiadająca galę Fame MMA 14. Wydarzenia pobiło wszelkie dotychczasowe rekordy oglądalności, ponad 400 tys. oglądających live.

Fame nie zwalnia tempa. Zaledwie tydzień po 13 gali Fame mieliśmy przyjemność obejrzeć konferencję zapowiadającą 14-stkę. Jak zwykle nie zabrakło kontrowersji. Przede wszystkim poznaliśmy pełna kartę walk do gali Fame MMA 14. Na uwagę zasługuje brak wcześniej zapowiadanego pojedynku Ferrari vs Polak. Jak sam Boxdel tłumaczył, organizacja podjęła decyzję o przeniesieniu tego pojedynku powołują się na kontuzję Amadeusza i ogólną regenerację.

Mimo braku wcześniej wspomnianego pojedynku, mamy wiele interesujących zestawień. Jednym z nich jest bez wątpienia pojedynek pomiędzy Marcinem “Xayoo” Majkutem a Sergiuszem “TheNitroZyniakiem” Górskim. Dla Marcina będzie to debiut w oktagonie, natomiast Sergiusz stoczy swoją druga walkę. Ten pojedynek można nazwać mianem “Twitch kontra YouTube”. Obydwaj panowie są znani ze stremowania właśnie na tych platformach. Nitro mimo przegranej z Unboxallem nie składa rękawic i już 14 maja będziemy mogli zobaczyć go ponownie w oktagonie.

Main event gali Fame 14 to starcie Mateusz “Tromby” Trąbki z Tomaszem “Gimperem” Działowym. Pojedynek dwóch debiutantów. Zarówno Gimper jak i Tromba kryją się ze swoim stażem treningowym, ale my wiemy, że już od bardzo dawna szykowali się do swojego debiutu w oktagonie.

Walkę o pas mistrzowski w kategorii do 77kg stoczą Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka i Krystian “Krycha” Wilczak. Dla tego pierwszego będzie to pierwsza obrona pasa. Obydwaj panowie lubią poddymić w zabawny sposób, czego świadkami byliśmy między innymi na tej konferencji.

Alan “Alanik” Kwiecińsk podejmie rękawice z Mateuszem “Muranem” Murańskim. Już dużo wcześniej mówiło się o tym pojedynku jednak słynny Muran zarzekał się, że nie da pojedynku Alanowi. Dlaczego zmienił zdanie? Na konferencji możemy usłyszeć, że jednym z powodów było przekazanie przez Alana 50% gaży na cele charytatywne.

Były zawodnik UFC Norman “Stormin” Parke zawalczy z Piotrem “Szelim” Szeligą. Jeszcze przed galą Fame 13 doszło do małej awantury między wcześniej wspomnianymi zawodnikami. Wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami bardzo ciekawej formuły. Mianowicie panowie zmierzą się w klatce rzymskiej przez 3 rundy. Pierwsza runda jest rundą bokserską w małych rękawicach, druga oraz trzecia jest w MMA.

Cała konferencja:

Pełna karta walk Fame MMA 14:

  • Klaudia “Sheeya” Kołodziejczyk vs Katarzyna “LalaLuna” Aleksander
  • Mariusz “Hejter” Słoński vs Dawid Malczyński
  • Alan “Alanik” Kwieciński vs Mateusz “Muran” Murański
  • Robert Karaś vs Adam “AJ” Josef (K1)
  • Piotr “Szeli” Szeliga vs Norman Parke (Boks/MMA)
  • Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka vs Krystian “Krycha” Wilczak (walka mistrzowska kat. 77kg)
  • Marcin “Xayoo” Majkut vs Sergiusz “TheNitroZyniak” Górski
  • Agata “Fagata” Fąk vs Monika Kociołek
  • Mateusz “Tromba” Trąbka vs Tomasz “Gimper” Działowy

A wy jak oceniacie kartę walk Fame MMA 14?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty