Face to Face! Krycha vs Wiewiór i Hejter vs Malczyński

Foto: Fame MMA youtube

Dzisiaj odbędzie się pierwszy program, poza konferencjami, od Fame MMA w ramach przygotowań do gali nr 14. Twarzą w twarz spotkają się mistrz kat. do 77kg Wiewiór, oraz pretendent Krycha. Oprócz nich obecni będą Hejter i Malczyński czyli największy underdog i faworyt całej gali.

Krystian “Krycha” Wilczak (5-1) vs Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka (4-1)

Mistrz jest ogromnym faworytem w tym zestawieniu. Maksymilian niejednokrotnie popisał się ogromnymi umiejętnościami parterowymi, które pozwalały mu zwyciężać swoje pojedynki. Nie można również zapominać, że jego stójka stoi również na zadowalającym poziomie. Pokonał on Amadeusza Ferrariego w formule K1. Mimo wszystko jest pewnikiem, że Wiewiór w tej walce postawi na parter i będzie szukał dominacji punktowej lub poddania jeśli natrafi się taka okazja.

Krycha ma najlepszy rekord wśród zakontraktowanych zawodników w Fame MMA. (Liczę tutaj rekord z walk odbytych tylko w Fame.). Lecz jak wiele osób zwraca uwagę – jego zwycięstwa nie były szczególnie imponujące i zazwyczaj niewiele tam brakowało. Wilczak nigdy nie słynął z pokazywania dominacji nad swoim przeciwnikiem. Swoją ostatnią walkę z Szewcem właściwie uratował obaleniami, które dały mu zwycięstwo po tym jak Szewczyk rozbijał go w stójce. To prawdopodobnie przez to Krycha jest sporym underdogiem. Lecz każdy kto ma pojęcie o MMA wie, że lekceważyć nie należy nikogo!

Dawid Malczyński (5-2) vs Mariusz “Hejter” Słoński (2-2, 1NC)

Mamy tutaj do czynienia z największym missmatchem tej gali. Walka ta odbywa się tylko przez konflikt między tą dwójką, który to mocno napompował Hejter. Dawid Malczyński ma ogromne (jak na standardy Fame) doświadczenie, które niewątpliwie wykorzysta w klatce. Ma świetną stójkę, ogromny zasięg, który wykorzystuje, aby efektownie punktować i dystansować od siebie rywali. W swojej ostatniej walce z Ponczkiem udowodnił, że parter również nie jest mu obcy. Poddał on Pawła Sikore przez duszenie trójkątne nogami. Całkiem ciężka technika… Co prawda, jak sam wspomina przegrał walkę z dużo niższym Adrianem Polakiem przez to, że psychika mu dobrze nie zagrała i nie wykonywał planu jakim było wyżej wspomniane dystansowanie i punktowanie. Wspomniał również, że pracuje z psychologiem i jest aktualnie w formie życia co udowodnił swoją ostatnią walką.

Hejter jest bardzo chaotycznym zawodnikiem. Jego stójka jest nie do przewidzenia, jest bardzo niepoukładana. Posiada on zielony pas w judo, więc zdecydowanie parter jest tutaj jego silniejszą stroną i prawdopodobnie tam będzie upatrywał swojej szansy. Mariusz niejednokrotnie pokazał, że potrafi zakładać parterowe techniki, ale nie do końca je dopinać przez co nie zawsze skutkują one poddaniem. Nie można mu natomiast odmówić woli walki (zakładając, że jego ostatni palec w oko nie był intencjonalny) i tego, że dawał przyjemne dla oka walki. Jest również autorem najszybszego nokautu w historii polskich freakfightów. (7s.)

LINK DO TRANSMISJI:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty