Amadeusz Ferrari składa protest! Adrian Polak kolejny raz faworyzowany?

Foto: Fame MMA fanpage

26 marca w Gliwicach rękawice skrzyżowali Adrian “Polak” Polański oraz Amadeusz “Ferrari” Roślik w formule bokserskiej 3 rundy po 2 minuty w rękawicach meksykańskich. Walka zakończyła się po niejednogłośnej decyzji sędziowskiej i zwyciężył ją Adrian Polak.
Jednak dosłownie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że Amadeusz będzie odwoływał się od decyzji sędziowskiej.

W momencie pisania artykułu (28.03) godz. 21:50 odbywa się live stream na kanale Mateusz Kaniowski w którym to popularny dziennikarz omawia galę ze swoimi widzami i dyskutują na tematy z nią związane. Pod naporem ludzi z czatu postanowił on zadzwonić do Amadeusza i spytać go o ostatnią walkę z Polakiem i o to czy złoży protest. Ferrari odpowiedział, że są marne szanse, że zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie, lecz jak sam wspomniał “Co mi kurwa szkodzi”.

Pojawia się wiele głosów jakoby Amadeusz wygrał rudnę 1 oraz 3 co oczywiście skutkuje zwycięstwem całego starcia. Przede wszystkim wątpliwościom jest poddawana praca sędziego głównego, który nie liczył Adriana Polaka, który po czystym ciosie w twarz oparł się rękawicami o matę co jest oczywistym knockdownem. Jeśli Adrian byłby wtedy liczony, pierwsza runda byłaby zaliczona jako 10-8 dla Amadeusza, co prawdopodobnie zagwarantowałoby mu już zwycięstwo nad Polańskim. Niektórzy mówią, że nawet bez tego liczenia Amadeusz wygrał walkę. W tym wypadku jest to możliwe, ale zaczyna się robić bardzo ciasno i ciężko to ocenić.

Foto: Fame MMA fanpage

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza sytuacja w której wygrana Adriana przez decyzję jest, powiedzmy – kontrowersyjna.
Warto tutaj przypomnieć jego walkę na Fame MMA 3 z Kasjuszem Życińskim w którym został absolutnie zdominowany, a mimo to wygrał również przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Oczywiście na Fame 13 nie było to aż tak oczywiste, a werdykt z walki Kasjusza został zmieniony na korzyść Życińskiego.

Amadeusz niejednokrotnie mówił wprost: “Polak to pupilek, który jest pchany na siłę w tej federacji” lub: “Sędzia mnie zatrzymywał po to, żeby pupilek przetrwał do końca bo wiadomo, że werdykt był już wcześniej napisany.”

Foto: Fame MMA fanpage

Tu zaczynamy kolejny wątek czyli praca sędziego głównego podczas walki. Amadeusz na story pokazywał fragmenty walk w których jego zdaniem sędzia zachowywał się bardzo niezrozumiale i dziwnie. Shoty z jego wypowiedzi nie są już dostępne w serwisie YouTube, ale udostępniamy wywiad w którym Amadeusz wypowiada się ogólnie o walce.

Oczywiście mamy nadzieję że Amadeusz złoży protest. Tylko wtedy będziemy w stanie stwierdzić czy doszło do błędu czy nie.

Jak Wy widzicie te starcie? Amadeusz został wyrolowany na zwycięstwo czy wszystko jest w porządku, a Polak faktycznie zwyciężył na punkty nad Amadeuszem?

A waszym zadaniem, czy Ferrari wygrał tę walkę?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane posty